Zrównoważony rozwój Therdex

ŚRODOWISKO JEST NAJWYŻSZYM PRIORYTETEM

Podłoga jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wnętrza. Jest jednak więcej czynników, które są ważne przy dokonywaniu właściwego wyboru. Decydując się na panele winylowe Therdex, wybierasz najlepszy produkt. Produkt z najwyższej półki pod każdym względem. Jakość jest dla nas naturalnym czynnikiem.

Środowisko należy do nas wszystkich. Gdziekolwiek na świecie. Dlatego cenimy testowanie i zatwierdzanie naszych produktów na wszystkich poziomach. Obowiązkowe etykiety, ale także instytuty badawcze, które nie są obowiązkowe, ale są odzwierciedleniem doskonałości w tym zakresie.

Ważne: Therdex PCV Podłogi są z bio-plastyfikatory i są wolne od ftalanów .
To ważna kwestia dla nas, dla Ciebie, a zwłaszcza dla środowiska.


Bioweekmakers i Ftlaat to dwie zupełnie różne rzeczy. Możesz uwolnić się od szkiełek bez stosowania organicznych zmiękczaczy. Therdex ma jedno i drugie!

Plastyfikatory to substancje uelastyczniające tworzywa sztuczne. Kiedy tworzywo termoplastyczne jest tak mocne, że można z nim zrobić niewiele więcej, dodaje się plastyfikator, aby był bardziej miękki. Podejrzewa się, że wiele plastyfikatorów, zwłaszcza ftalanów, ma niekorzystny wpływ na zdrowie po uwolnieniu z tworzyw sztucznych.

Wypuszczanie liści powietrza najlepiej porównać do kondensacji wilgoci w pomieszczeniu: kondensacji na oknach. W ten sposób ftalany również znajdą się w przestrzeni. Produkty firmy Therdex nie zawierają ftalanów.

Therdex stosuje również organiczne zmiękczacze. Nieszkodliwy dla ludzi i środowiska oraz ulegający biodegradacji. Podwójna korzyść ekologiczna.

PLASTYFIKATORY OLEJU SOJOWEGO

90% wszystkich użytych plastyfikatorów powstaje chemicznie. Są to często zatwierdzone zaróbki; jednocześnie pamiętając, że pozostaje to proces chemiczny.

Plastyfikatory stosowane przez Therdex składają się z oleju sojowego. Nie zanieczyszcza w procesach (produkcji) i ulega biodegradacji.

BROSZURA EKOLOGICZNA

Czy naprawdę chcesz wiedzieć wszystko o historii Therdex Eco? Pobierz broszurę dotyczącą specjalnych tematów tutaj.